Türkiye Cumhuriyeti

T.C.Guanco Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

T.C. Guanco Başkonsolosluğu web sitesini ziyaret ettiğiniz için öncelikle teşekkür ederim.

 

Bünyesinde Ticaret Ataşeliği de bulunan Başkonsolosluğumuz, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Guangdong, Fujian, Hainan Eyaletleri ve Guangxi Zhuang Özerk Bölgesini kapsayan görev bölgesinde, 2012 yılından bu yana hizmet vermektedir.

 

Başkonsolosluk faaliyetlerinin yürütülmesindeki temel anlayışımız, hizmet kalite standartlarımızın artırılarak sürdürülmesi ile diyalog ve işbirliği kanallarının sürekli açık tutulmasıdır.

 

Bu bağlamda, gerek vatandaşlarımız ve işadamlarımızla, gerek görev bölgemizde yerleşik olup Türkiye’ye ilgi duyan şirket, kurum, kuruluş ve şahıslarla yakın iletişimi önemsiyor ve çabalarımızı bu yönde sürdürüyoruz.

 

Türkiye’nin ticari, ekonomik ve kültürel tanıtımına anlamlı katkı yapabilecek projelerin geliştirilmesinin yanı sıra Başkonsolosluğumuzun görev bölgesi ile Türkiye arasında yeni işbirliği kanallarının tespiti ve tesisi temel önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Yerel makamlarla diyaloğumuzun kuvvetlendirilmesi de Başkonsolosluğumuzun bir diğer önceliğidir.

 

Başkonsolosluğumuzun faaliyetlerinin yürütülmesinde sizlerden gelecek görüş ve önerileri değerlendirmeye açık olduğumuzu da bilmenizi isterim. Bu bağlamdaki görüş ve önerilerinizi Başkonsolosluğumuz web sitesinin açılış sayfasında yer alan “Bize Yazın” başlıklı link üzerinden yazılı olarak iletebilirsiniz.

 

Bu düşüncelerle sizleri saygıyla selamlıyor, şahsım ve Başkonsolosluğumuzun diğer mensupları adına sizlere sağlık, başarı ve esenlik diliyorum.

 

Batu Kesmen

T.C. Guanco Başkonsolosu