Türkiye Cumhuriyeti

T.C.Guanco Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Yurtdişi Seçmen Kütüğüne Kayit / Adres Beyani , 02.09.2015

Değerli Vatandaşlarımız,

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde bulunduğunuz ülkede oy kullanabilmeniz için "Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olmanız, bunun için de adres beyanında bulunmuş olmanız gerekmektedir.

Yurtdışı Seçmen Kütüğü bugün (2 Eylül) itibariyle Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) www.ysk.gov.tr adresi üzerinden ilan edilmiş bulunmaktadır. Sözkonusu seçmen kütüğü 10 Eylül mesai saati bitimine kadar askıda kalacaktır.

Yurtdışı seçmen kütüğünde hiç kaydı bulunmayan veya kaydı hatalı olan vatandaşlarımız, 2-10 Eylül tarihleri arasında Başkonsolosluğumuza ŞAHSEN başvurarak adres beyan taleplerini iletebileceklerdir. (Sözkonusu başvurular, seçmen kütüğüne "itiraz" niteliği taşıyacak olup, YSK tarafından karara bağlanacaktır). Başvurularda, vatandaşlarımızın TC kimlik numaralarını havi pasaport veya nüfus cüzdanlarını ibraz etmeleri şarttır. Postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

NOT: Vatandaşlarımız, adres beyanlarına ilişkin başvurularını, Çin genelinde resmi tatili olan 3-4 Eylül'ün yanısıra, haftasonu tatili olan 5-6 Eylül'de de Başkonsolosluğumuza yapabileceklerdir. Bu amaçla, 3-6 Eylül arasında Başkonsolosluğumuza şahsen başvurmayı öngören vatandaşlarımızın, 181 0281 5693 veya 181 0281 5696 numaralı cep telefonunu üzerinden Başkonsolosluğumuzla öncelikle temasa geçmeleri önemle rica olunur.

Saygıyla duyurulur.