Türkiye Cumhuriyeti

T.C.Guanco Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Türkiye'den Yurtdışına Çıkacak Vatandaşlarımız İçin Duyuru - "olağanüstü Hal" Uygulamaları , 26.07.2016

I)Yabancı ülkelerden tatilini geçirmek üzere Türkiye’ye giriş yapan UMUMA MAHSUS (bordo) pasaport hamili vatandaşlarımızın, ülkemizden ayrılmaları sırasında hudut kapılarında pasaportlarının yanı sıra ilave bir belge ibraz ETMEYECEKLERİ, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Dışişleri Bakanlığımıza yazılı olarak bildirilmiştir.

II) Hususi (yeşil) veya Hizmet (gri) damgalı pasaport hamili vatandaşlarımız ile bunların eş ve çocuklarının yurt dışına çıkış yapmak istemeleri halinde, personelin bağlı bulunduğu kurum ve kuruluşlardan ilgilinin yurt dışına çıkmalarına mani bir durum bulunmadığına dair yazılı belge alındıktan sonra çıkışlarına müsaade edilmektedir.

 
III)
Kamu kurum ve kuruluşlarından emekli olan hususi pasaport hamili kişilerin emekli tanıtım kartının aslını ibraz etmeleri halinde veya sistem üzerinden kontrol edilmek suretiyle, emekli eş ve çocukları ile müstafi eş ve çocukları da yine sistem üzerinden kontrol edilerek çıkış işlemleri gerçekleştirilecektir.

Emniyet Teşkilatı'ndan emekli olan hususi pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın ise ilave bilgi almak üzere consulate.guangzhou@mfa.gov.tr adresinden Başkonsolosluğumuzla irtabata geçmeleri tavsiye olunur.